Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Dnia 30 października odbyło się spotkanie autorskie z Panem Grzegorzem Kasdepke - pisarzem dobrze znanym naszym czytelnikom. Jest autorem wielu bajek i opowiadań m.in. Kuba i Buba, Kacperiada, Detektyw Pozytywka , Mity dla dzieci oraz wiele innych książek. Spotkanie, w którym wzięli uczniowie klas Zerówki oraz klasy Pierwsze przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Na początek autor opowiadał o swoich książkach, czytał wybrane fragmenty ,przybliżał najmłodszym uczestnikom cel pisania i czytania. Następnie to dzieci zadawały pytania, niektóre były przedziwne , ale autor chętnie i z humorem odpowiadał. Autografy i zdjęcia zakończyły bardzo udane spotkanie. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.

30 października 2023
Przejdź do - Spotkanie autorskie z Oliwią Marczak

Spotkanie autorskie z Oliwią Marczak

W dniu dzisiejszym gościliśmy Oliwię Marczak- autorkę promującą debiutancką powieść ,,Sędzia". Nastoletnia ostrołęczanka , która obecnie mieszka w Warszawie , zaprezentowała czytelnikom trzymającą w napięciu kryminalną historię .Oliwia Marczak to uczennica klasy maturalnej IX L O im. Klementyny Hofmanowej w Warszawie. Laureatka konkursów o ,, Orle pióro''. Powieść kryminalną napisała mając zaledwie 15 lat. Spotkanie odbyło się przy współpracy z Miejską Biblioteka Publiczną w Ostrołęce. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

5 października 2023
Przejdź do - Komiksowe warsztaty

Komiksowe warsztaty

29 września odbyły się warsztaty o komiksie prowadzone przez pana Zbigniewa Masternaka, w których uczestniczyły uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej w Łysych. Zadaniem dzieci było stworzenie własnego komiksu. Każdy uczeń otrzymał kartkę papieru i podzielił ją na kadry. Teraz w ruch poszła wyobraźnia , gdyż trzeba było wymyślić ciekawą i historię i ją zobrazować. Kolejnym etapem zajęć była prezentacja stworzonego komiksu. Najciekawsze historie zostały nagrodzone. Bardzo dziękujemy za miłą atmosferę i zapraszamy do obejrzenia zdjęć

2 października 2023
Przejdź do - Dzień głośnego czytania

Dzień głośnego czytania

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej też okazji podopieczni świetlicy środowiskowej w Łysych wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie najpierw wszyscy przeglądali różne książki, a następnie dzisiejsza solenizantka Lena wybrała książkę, którą starsza koleżanka Alicja przeczytala wszystkim uczestnikom. Po skończonej bajce dzieci przystąpiły do rysowania wybranych scen z książki "O wilku i siedmiu koźlątkach".

2 października 2023
Przejdź do - Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

Za nami XII edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Tegorocznym dziełem, które czytano, była powieść Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem''. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Wszyscy otrzymali pamiątkowe długopisy. 

Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli dzieci biorących udział w "Narodowym Czytaniu", paniom:

Małgorzacie Ciężar, Monice Zakrzewskiej, Beacie Nicewicz, Dorocie Domurad, Annie Wiśniewskiej oraz Urszuli Gawrych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz na kolejną edycję Narodowego Czytania.

12 września 2023

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-11
Data publikacji:2019-07-11
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4483